24 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

DOĞAL YÖNTEMLERLE SAÇ RENGİ DEĞİŞTİRME

Bazı kadınlar saçlarında oluşan beyazlar gizlemek için ya da trendleri takip ederek yeni bir stile kavuşmak amacıyla kendi saç rengini açma ihtiyacı hissederler. Ne yazık ki kimyasallar yöntemler kullanarak bunu yapan kadınlar damaged hair oluşmasına, saç dökülmelerine, saç derisinde egzamaya, hatta daha da kötüsü bunun kanser hastalığına neden olabileceğini hiç düşünmezler. Her ne kadar teknoloji çağında yaşıyor olsak da geçmişten günümüze kadar ulaşan doğal yollarla hair care ve saç rengi açma yöntemleri olduğunun hala farkındayız.

Eğer saç renginizden sıkıldıysanız ve saçınıza kimyasal maddeler değirmeden rengini değiştirmek istiyorum diyorsanız, saçınıza zarar vermeden bunu gerçekleştirmek mümkün. Doğal yöntemlerle saç renginizi değiştirmek için bazı bitki ve malzemeler yeterli olacaktır.

  • Papatya suyu

Çocukluğumuzdan beri bu yöntemi biliyor ve kullanıyoruz aslında. Hemen kurutulmuş papatyaları alıp suyunun rengi sararana kadar kaynatıyoruz. Papatyaların suyunu süzerek 1 saat kadar dinlendiriyoruz ve bu suyu bir sprey vasıtasıyla saçımıza püskürterek saçlarımızı yıkıyoruz. Saçlarımızın renginin açıldığını göreceğiz.

  • Soda

Soda kullanmak da saç rengimizi açmak için doğal bir yöntemdir . Bir kaşık kadar sodayı suya karıştırıp saçlarımızı yıkayarak 10-15 dakika kadar beklememiz yeterli olacaktır. Daha hızlı bir etki bekliyorsanız güneş altında durmanız gerekir.

  • Bal ve Zeytinyağı

İhtiyacınız olan malzemeler evinizde her zaman bulunmakta; bal ve zeytinyağı. Öncelikle, zeytinyağı ile balı bir cam kavanozda su ile yarı yarıya karıştırmak gerekiyor. Bu karışımı birkaç gün beklettikten sonra geriye saçlarınızı yıkamak ve yarım saat kadar durulamamak kalıyor. Eğer bu işlemden memnun kalırsanız her gün uygulayabilirsiniz.

  • Elma sirkesi

Saçlarınızı durulama suyuna biraz elma sirkesi ekleyin ve saçınızı yıkayın. Saçlarınızın tonunun açıldığını ve daha sağlıklı, daha parlak bir görünüm kazandığını fark edeceksiniz.

Moda Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü