27 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Başbakan Binali Yıldırım Cizrelilere müjde verdi

Devletin belediyelere gönderdiği paranın terör örgütü PKK’ya aktığı için vatandaşların hizmet göremediğini belirten Yıldırım, bu sebepten dolayı o belediye başkanlarını görevden alarak hizmet eden insanları görevlendirdiklerini söyledi. Yıldırım, “Cizre’ye iki müjde veriyorum. Birincisi Cizre’de 500 yataklı hastane yapacağız. İkincisi seneye Cizre doğalgaza kavuşacaktır” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Şırnak’ta cami açılışının ardından halka seslendikten sonra helikopterle Cizre ilçesine geçti. Cizre ilçesinde vatandaşlara seslenen Başbakan Binali Yıldırım, kayyum olarak atanan belediye başkanının yaptığı hizmetleri anlatarak Cizre’ye 2 müjde verdi. Cizre’de yatırımlarının devam edeceğini dile getiren Yıldırım, vatandaşların seçtiği belediye başkanlarının terör örgütleri ile işbirliği yaptığını söyledi. Yıldırım, “Devletin belediyeye gönderdiği paraları terör örgütüne aktaranlara fırsat vermedik. Onların yerine görevlendirilen arkadaşlarımız Cizre’ye hizmet etmek için bütün güçleriyle çalışıyorlar. Cizre’nin her türlü ihtiyacı için var gücümüzle çalışacağız. Size önemli bir teşekkürüm var. Cizre Şerafettin Elçi Havaalimanı önünü kapatarak darbeye karşı durdu ve hainlerin buradan Ankara’ya gitmesini engelledi. Size bundan dolayı teşekkür ediyorum. Cizre’ye 500 yataklı hastane yapacağız. Seneye Cizre doğalgaza kavuşuyor. Az önce Şırnak’ta Geylani Cami açılışı yaptık. Bu terör örgütü evleri başımıza geçirmekle kalmadı adetlerimizi de yıkıyor. Bu alçaklar camilerimizi de yıktı. 27 camimizi yıktılar. 70 camimizde hasar oluşturdular” dedi.

Birlik mesajları verdi

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Yıldırım şöyle konuştu: 

“Bir olacağız, beraber olacağız, iri olacağız, diri olacağız, birlikte Türkiye olacağız. Terör örgütlerine göz açtırmayacağız. İçişleri Bakanımız ve ekibi, askerimiz, polisimiz, korucumuz gece gündüz nöbette. Allah onların yar ve yardımcısı olsun. Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara Allah fırsat vermesin. Bizi birbirimize bağlayan değerimiz yüce dinimiz İslamiyet’tir. Hepimiz Müslüman’ız, paylaşamayacağımız neyimiz var. Allah’a şükür paylaşacağımız çok şeyimiz var. Kardeşliğimiz, zenginliğimiz, ülkemiz ve büyük bir medeniyetimiz var bunlar bize yeter. Artık terörle enerjimizin azalmasına izin vermeyeceğiz. Bütün enerjimizi Şırnak, Cizre, bütün vatan toprağının daha da büyümesi ve güzel hizmetler görmesi için harcayacağız. Umudumuzun yeşermesi için çalışacağız.”

Yıldırım ve beraberindeki bakanlar daha sonra Hakkari’ye geçmek üzere Cizre’den ayrıldı. 

Kategorisine Son Eklenen Haberler

 • Ataşehir Arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 22 Ocak 2018 Pazartesi 13:48

  Bir anlığına adamın o kaygan vücudunun üzerine atladığını hayal ederek ...

 • Bursa Arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 22 Ocak 2018 Pazartesi 13:47

  Yalancı! O zaman neden seni öpemiyorum? Bayan escort omuz silkti. Dudaktan ...

 • İzmit arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 8 Ocak 2018 Pazartesi 14:47

  Aşkta Havlu Atma Sanatı ffl O gitmeden önce pislik üvey babamız hapse ...

 • Beşiktaş Arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 5 Ocak 2018 Cuma 13:27

  Şortunun önüne uzanıp kasık bölgesindeki koruyucuyu çıkarınca şort, aslında ...

 • Türkiye’nin en sağlıklı suyu!

  Eklenme Tarihi : 16 Aralık 2017 Cumartesi 14:30

  Türk tüketicisini ambalajda şişelenmiş doğal kaynak suyu ile tanıştıran ...

 • Riyad'taki Suriye toplantısı ertelendi

  Eklenme Tarihi : 21 Kasım 2017 Salı 9:09

  Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da yarın başlaması planlanan ...

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü